Spotkanie z alpinistą

Jarosław Skowron w PG 1!

Klasa II c wraz z paniami Katarzyną Chełstowską i Alicją Chikh Sulaiman 8 marca zaprosiły do naszej szkoły niezwykłego gościa – pana Jarosława Skowrona. Jest on podróżnikiem–alpinistą, przez wiele lat swoją pasję realizował z naszym nauczycielem śp. Andrzejem Ligockim. Jest on także tatą ucznia naszej klasy – Arona.

Pan Jarek przyniósł ze sobą sprzęt, który jest potrzebny każdemu alpiniście. Wytłumaczył nam do czego służą poszczególne elementy i dlaczego są niezbędne w czasie górskich wspinaczek.

Mogliśmy obejrzeć przepiękne slajdy z wypraw do Maroka i w Alpy Szwajcarskie. Pan Skowron opowiadał jak przetrwać w górach w nocy, kiedy temperatura spada kilkanaście stopni poniżej zera. Z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy zdjęcia, na których Aron i jego tata wspinali się po górach. Duże wrażenie zrobiło na nas zdjęcie Arona, który zmagał się ze stromą skałą na Półwyspie Krymskim.

Życzymy panu Jarkowi i Aronowi wytrwałości i “mocnych lin” w dalszych wyprawach oraz z niecierpliwością czekamy na dalsze opowieści.

Natalia Fajerska

Paulina Trześniowska

z klasy II “c”